en-UScs-CZde-DE

Pamela Narpo Ransi

Tibetská doga

 

 

číslo registrace CMKU/TD/3238/16    
narozena dne 1. 1. 2016
matka Shan-Hai's The House That Built Me
otec Atran Arhat-Bagmed
barva modrá s pálením
uchovnění 8.9.2018
DKK A/A
DLK 3/3
kohoutková výška 64,5 cm
chrup nepravidelný nůžkový skus, 6/6
č. čipu 203098100385786
 
     Fenka Tibetské dogy se narodila na Nový rok 2016 v chovatelské stanici Narpo Ransi v Liberci. Při příchodu do naší chovatelské stanice byla již stejně velká a těžká jako naše tibetí holky. Ty ji přijaly klidně a i přes její počáteční štěněcí manýry nebyly doma žádné rozbroje. Pamela vyrůstá do krásy, stále se vyvíjí, jak po stránce fyzické, tak psychické. Začíná sklízet své první úspěchy na výstavách. Je to milá a nekonfliktní fenka, i když pečlivý strážce našeho domu a jeho okolí. Nic jí neunikne, k cizím lidem i psům má svůj typický odtažitý postoj jako správný zástupce svého plemene.
     V roce 2017 se Pamela pokusila prolézt skrze poškozený plot a bohužel si přetrhla křížové vazy v kolenech. Po serii operací a rehabilitací se uzdravila a může bez problémů chodit. Avšak i přes všechny tyto problémy splnila všechny podmínky pro uchovnění a v roce 2018 byla uchovněna.
     V důsledku těchto zranění se již aktivně neúčastní výstav. Nyní aktivně hlídá naši zahradu a nejraději je, když se s ní někdo mazlí a drbe jí.