en-UScs-CZde-DE

C.I.B. Grand Ch. Dolma Poklad Tibetu

Tibetský španěl

 
číslo registrace CMKU/TS/1826/17/18  
Narozena dne 29. 3. 2017
matka Indu Bedigebu
otec P'Zazz Brown Sugar
barva sobolí
uchovnění 12.7.2018
odchovy H, I, L
PRA3 clear - 12.7.2018
DOV negativní - 18.11.2022
DNA profil - STR 19. 11. 2018 
chrup předkus, 6/6
DKK 4. 11..2021 - A
patella 4. 11. 2021 - 0/0
č. čipu 945000006041734
 
     Dolma se narodila 29. března 2017 v naší chovatelské stanici, kde zůstává jako poslední štěňátko naší zakladatelky chovu Indu Bedigebu a zároveň jako pokračovatelka linie Leopoldo v našem chovu tibetských španělů. Otcem je vynikající švédský pes P´Zazz Brown Sugar, jehož přínos do českého chovu tibeťáčků je nesporný. Spojením obou krevních linií má Dolmička reálné předpoklady být budoucí posilou kvalitního chovu, o který naše chovatelská stanice usiluje od samého počátku od svého založení. Jde o spojení zajímavých exteriérů, ale také výborných povahových vlastností, které jsou v chovu tibeťáčků neméně důležité a mnohdy, bohužel, i opomíjené.
     Dolma je živé a hravé štěňátko se zdravým sebevědomím, které se hned tak něčeho nezalekne. Již jako malé štěňátko je obrovskou osobností, dělá nám nesmírnou radost a potěšení, což je samozřejmě umocněno i tím, jak skvěle a úplně nenásilně se začlenila do naší psí smečky, do té doby čítající již čtyři dospělé fenky a jedno odrůstající štěňátko plemene tibetský španěl, a také ještě ne zcela dospělou fenku plemene tibetská doga. Se všemi vychází Dolma bezproblémově a všechny fenky ji také přijaly do smečky velmi hezky. Jejím příchodem na svět se stav naší chovatelské stanice stabilizoval na sedmi fenkách obou plemen, která mají sice několik rozdílů, ale přesto jsou si tolik podobná.
     Již nyní se těšíme, až vyrazíme s Dolmou na její první prezentace na výstavách, které plánujeme již od štěněcího věku.
     Dne 19. 11. 2018 byla Dolma testována na genetický profil DNA, aby splnila všechny podmínky chovnosti dle nových pravidel Klubu chovatelů tibetských španělů.
     Dolma se průběžně zúčastňuje výstav, na kterých bývá velmi úspěšná – ve svém mladém věku tří let dosáhla již titulů Český junior šampion, Český šampion, Český Grand šampion a Klubový šampion.
     13. 12. 2019 se Dolmička stala poprvé maminkou tří kluků (vrh „H“), kteří zdědili její naprosto úžasnou a kontaktní povahu. Jsou, stejně jako Dolma, mazliví a přítulní, ale přitom dostatečně sebevědomí, ale i ostražití a nebojácní, prostě správní představitelé plemene tibetský španěl.
     Dne 9. 1. 2021 se Dolmička stala dvojnásobnou maminkou. Porodila dvojčátka – holčičku a klučíka (vrh „I“). Obě štěňátka jsou nejen velmi hezká, ale povahově naprosto vyrovnaná a velmi akční a zvídavá.